אריזה לנסיעות עבודה, 10 דברים לקחת אתכם

עבודה עם מוקדים שונים בחו״ל היא עניין שבשגרה היום. בין אם בשל עלויות, או בשל ידע שנמצא במחוזות שונים מהמקום בו אתם חיים. בעוד שאת רוב התקשורת ניתן לבצע באמצעים טכנולוגיים, עדיין אין טוב יותר ממפגשי פנים מול פנים (כאשר הם ענייניים).
הדבר הזה מוביל לנסיעות/גיחות ליום או יומיים.
אז עולה השאלה ״מה להביא לנסיעת עסקים קצרה?״.

בשנים האחרונות יצא לי לטוס לא מעט למוקדים באירופה ובארה״ב לנסיעות שאורכן בין יממה לעשרה ימים, ולאור העובדה שלאחרונה פנו אלי חברים כמה פעמים בבקשה לעזרה בנושא, החלטתי לכתוב את הפוסט הזה כדי שאוכל להפנות אליו אנשים. ככה לפחות יהיה מקור מידע אותו אוכל לעדכן ולוודא שיהיה שימושי. (מורטישיה טוענת שהכותרת צריכה להיות 10 דברים לקחת לנסיעות קצרות אם אתם זיו… אבל עדיין).

כללי

אם אתם במקום בו אתם יכולים לכבס, יש אפשרות לצמצם את הפריטים הבאים, אבל באופן אישי לא באמת מצאתי זמן לכביסה בנסיעות כאלו.

מהרשימה הבאה תזדקקו לאחד על כל יום נסיעה:

 • תחתונים
 • גרביים (לאחרונה התחלתי לרכוש, לגרוב וליהנות מגרבי Bomba)
 • חולצה קצרה
 • חולצה ארוכה (אם נוסעים למקום או בזמן קר)

אחד לכל יומיים/שלוש של נסיעה:

 • ג׳ינס
 • ז׳קט/עליונית חמים (תלוי זמן ומקום)
 • אחד לכל הנסיעה:
 • מעיל (תלוי זמן ומקום)
 • מכנס וחולצה לשינה

אם הנסיעה כוללת אירוע יוקרתי:

 • מכנס בד/אלגנט (1 לכל אירוע)
 • חולצה מכותפרת (1 לכל אירוע)
 • עניבה (2 בלבד)
 • ז׳קט אלגנטי

טואלטיקה:

 • בושם אחד
 • מוצר שיער
 • מסרק
 • מברשת ומשחת שיניים (בהמשך, יש המלצה ספציפית).
 • קרם ידיים

לאחר שהסדרנו את הדברים הבסיסיים, נעבור לרשימת הציוד ההכרחית (עבורי לפחות) לעבודה סדירה.

אייפון איקס, איירפודס והשעון של אפל

שלושת אלו נמצאים עלי כל הזמן.
לא אכנס פה לדיוני אייפון אנדרואיד. חצי מהעבודה שלי נעשית על המכשיר הזה ולא רק אימיילים אלא ממש עבודה על מסמכים בדרכים. תדאגו לקחת אתכם את המכשיר המועדף עליכם, מעבר לזה לא נראה לי שאני באמת צריך להסביר. אנצל את ההזדמנות להגיד שאם אתם נוסעים ליותר מיומיים, שווה לבדוק רכישה של חבילת גלישה מקומית. ברוב המקומות החבילה תהייה זולה יותר מרכישת חבילות דרך המפעילה בארץ.

האיירפוד – יש לי כמה זוגות של אוזניות, אבל אם אני מתחשב בנוחות נשיאה, איכות סאונד וחיבוריות האיירפודס כרגע זוכים. הסוללה שלהן מחזיקה המון זמן, והכיסוי שלהן טוען אותן ובמהירות ואיכות הקול בזמן שיחה היא טובה. חוץ מהן אני משתמש ב Bose QC35 שהן אלחוטיות גם כן וביטול הרעשים שלהן מעולה (שווה בטיסות ארוכות).

השעון – עד שאין לכם שעון חכם לא ברור למה צריך אותו, אחרי שהוא עליכם זה מעצבן להיות בלעדיו. סדרה 3 של השעון של אפל מחזיקה המון מעמד המון זמן מבחינת סוללה (שזו הייתה הבעיה העיקרית של הסדרה הראשונה). אני משתמש בשעון כדי לעקוב אחרי האימונים שלי, צריכת השתייה והאוכל שלי ובעיקר כדי לבדוק אילו הודעות הגיעו ואם יש באמת צורך שאשלוף את המכשיר הסלולרי ואגיב. מאז שיש לי את השעון אני משתמש משמעותית פחות במכשיר הסלולרי וטוב לי שזה כך.

מתאים: לנסיעה בכל אורך.
נכנס: כיסים ויד.

קוויפ לצחצוח שיניים

רכשתי את המברשת הזו לפני כמה חודשים והופתעתי לגלות שהסופרלטיבים שנתנו לה היו נכונים. מדובר במברשת נוחה מאוד לשימוש, עם מנוע רטט שעוזר בצחצוח. כל שלושים שניות היא מייצרת פעימה כדי לסמן לשנות את המיקום של הצחצוח. עבור מי שנוסע, היא נוחה גם בזכות המתקן שמחזיק את המברשת. המתקן נדבק למשטחי זכוכית בקלות שוב ושוב. הוא גם משמש ככיסוי למברשת עצמה כאשר נוסעים.
בנוסף, למי שמעוניין, אפשר לרכוש מנוי וכל שלושה חודשים ישלחו אליכם ראש חדש להחלפה ומשחת שיניים. כחלק מהמנוי מקבלים שפופרת אחת גדולה ושפופרת קטנה לנסיעות אותה ניתן לקחת בתיק היד.

לרכישה לחצו כאן ושנינו נקבל מתנה ראש להחלפה.

מתאים: לנסיעה בכל אורך.
נכנס: תיק יד.

תיק Bobby Urban

את התיקים של XDDESIGN מצאתי בקיקסטרטר. הראשון שהם הוציאו (ובו תמכתי גם) היה ה Bobby שנועד לנסיעות בעיר וכולל כמה רעיונות עיצוביים שהופכים אותו מוגן יחסית בפני כייסים. כאשר הם הוציאו את ה Urban התחבטתי מעט, אבל החלטתי לקחת אותו. בניגוד לבובי שנפתח בריצ׳רץ׳ ואפשר לפתוח אותו בצורה מלאה, ה Urban הוא שק ולכן לא קל לגשת לדברים בתוכו. מצד שני, כשאני בנסיעות אני מעדיף את ה Urban בגלל הביטחון שהוא מקנה. בנוסף לעובדה שיש לו מנעול מובנה הוא גם חסין לחיתוך להבים. מאחר ויש לא מעט כייסים וגנבים שמשתמשים בסכין כדי לחטוף את התיק מעליכם (בדרך כלל כשהם רצים או על קרוקינט) התיק הזה מספק לי הרבה יותר ביטחון.
את ״השתלת האישיות״ (הלוגו של פאנישר) הוסיפה גליה.

לרכישה לחצו כאן

מתאים: לנסיעה בכל אורך

מונקיי

אני מתאמן בעזרת ה-Monkii כבר שנתיים ואני מאושר מזה. אני יכל לזרוק את המתקן מעל לכל דלת, בכל מקום אליו אני מגיע. אני לא תלוי בחדר כושר או בכלים מסוימים וכל מה שאני צריך הוא מרחב מינימלי לתנועה. למונקיי יש אפליקציה עם סדרות של תרגילים, אז אני תמיד יכל למצוא דרכים לרענן את השגרה שלי אם אני רוצה, אבל רוב הזמן אני עוקב אחרי סדרת תרגילים בסיסית שטובה לי ועוזרת לי לשמור על כושר ולחזק את גוף.

לרכישה לחצו כאן

מתאים: לנסיעה מעל 48 שעות.
נכנס: מזוודת יד.

סוללות אוקי, ומופי וארנק סקריד

למה כל אלו יחד? זה הסתדר לי בראש עם דברים ששמים בכיסים.
נתחיל מהארנק. את ה-Secrid אבא שלי רכש לי אותו לפני כמה שנים. הוא מתאים ל-10 כרטיסים ואפשר לשים בו כמה שטרות. הארנק חוסם מכשירי RFID כך שהכרטיסים שלכם מוגנים מגניבות. העובדה שאי אפשר לדחוס לתוכו כלום גם הופכת אותו לנוח תמיד. למי שמעדיף יש גם ארנק של 5 כרטיסים.

לרכישה לחצו כאן

מתאים: לנסיעה בכל אורך
נכנס: לכיס מכנס

את ה-Mophie Powerstation מצאתי בחנות אפל בניו יורק לפני כמה שנים כשהחלטתי לקנות כמה סוללות ניידות והוא נשאר מטען הכיס שלי. הוא קטן ונוח וכולל בתוכו כבל USB וכבל Lightning מה שאומר שלא צריך להסחב עם כבלים ופשוט מחברים אותו למטען כשצריך ולמכשיר כשצריך. הוא היה מספק טעינה מלאה לאייפון 7 שלי ומספק כמעט טעינה מלאה לאייפון X.

לרכישה לחצו כאן

מתאים: לנסיעה בכל אורך
נכנס: לכיס מעיל

ה-Aukey 30000 הוא הסוללה הכי חזקה שיש לי בינתיים (מחכה לסוללה חזקה יותר מבית Hyper Drive). הוא מעולה לטעינה של האייפון או האייפד או הסוויטץ׳. הוא גדול וגס לכן אני לוקח אותו לנסיעות ארוכות יחסית ובכאלו הוא תמיד איתי כי הוא פשוט מטעין ומטעין בלי הפסקה.

לרכישה לחצו כאן

מתאים: לנסיעה מעל 48 שעות
נכנס: לתיק יד

מחברת ועט של בארון פיג, ועטים צבעוניים של דרוונט

יש הבדל בדרך בה אנחנו מעבדים מידע בכתב או בהקלדה. אני אוהב טכנולוגיה ומקיף את עצמי במלא מכשירים, אבל אני תמיד נושא על עצמי מחברת, עט וכמה טושים או עטים צבעוניים. ההיגיון פשוט: 1) כאמור, זה מפעיל תהליכים שונים בראש ועוזר לי לחשוב בצורה שונה. 2) למחברת לא נגמרת הסוללה.

עד לפני כמה שנים הייתי ממלא מחברות של חברת Moleskin. מאז שחברת Baron Fig הגיחה לעולם (כן, גם היא בקיקסטרטר) הפכתי למשתמש נלהב ויש לי עשרות מחברות שלהם. יש להם כל מיני סוגים, אני מעדיף את המחברת המקורית עם הכריכה הקשה – Confidant. כאשר הם הוציאו את העט שלהם Squire לא הססתי ותמכתי בהם מייד. זה עט כדורי מאוד נוח, עם משקל מצוין וכתיבה בו זורמת. סט הצבעים שאני משתמש בהם היום הם ה Graphik Line Painter של Derwent.

לרכישת המחברת לחצו כאן

לרכישת העט לחצו כאן

לרכישת הדרוונט לחצו כאן

מתאים: נסיעה בכל אורך.
נכנס: לתיק יד.

אייפד 12.9, העפרון של אפל והמקלדת החכמה

ויתרתי על לפטופ ככלי עבודה יומיומי בנסיעות. אני משתמש כמעט תמיד באייפד. הוא משמש אותי לעבודה על מסמכים, שרטוט רעיונות, קריאה, אימיילים, תכנון משימות, תקשורת עם העבודה, ניהול פרוייקטים, כתיבת הספר החדש שלי, ניהול הבלוג ועוד. כשהאייפד הראשון יצא הוצאתי כתבה בווינט בו טענתי שהאייפד הוא מכשיר עבודה לכל דבר (או לפחות עבורי כמי שרוב עבודתו היא כתיבה). זה קרה אחרי שהמחשב שלי מת והייתי צריך להמשיך להוציא כתבות וכל מה שהיה לי היה האייפד. היום, האייפד הוא הרבה יותר מזה ואני לא זז בלעדיו. (כתבה על איך אני משתמש בו כולל אפליקציות מומלצות אפרסם בקרוב).

מתאים: נסיעה בכל אורך.
נכנס: לתיק יד.

קינדל Voyage, והספר מדיטציות של מרקוס אורליוס
אני יכל לקרוא, ועושה זאת, מהאייפון או האייפד. יחד עם זאת, לנסיעות ארוכות יותר אני מעדיף את הקינדל איתי כי אני נהנה לקרוא ממנו הרבה יותר. היו לי שלושה קינדלים עד היום. ב-2105 רכשתי את ה-Voyage ונשארתי איתו. המסך נוח ונעים, הוא קל ואני אוהב את העיצוב שלו. אני שם אותו בתוך כיסוי ה Origami שאמאזון הוציאו לו והם יחד מאז ועובדים נהדר, האחד כדי לתת לי מה לקרוא והשני כדי להגן עליו.
יחד עם הקינדל, ומאותה סיבה שאני מסתובב עם מחברת, יש לי את הספר מדיטציות של מרקוס אורליוס. סטואיזם שינה את חיי והספר הזה נמצא צמוד אלי כל הזמן לעידוד והשראה. רכשתי את ההוצאה שחברת Stoik הוציאה בגלל איכות הכריכה והדפוס.

מתאים: לנסיעה מעל 48 שעות.
נכנס: לתיק יד.

תומס קליפר, וציוד גילוח

לפני שלוש שנים בערך הפסקתי לעשות שימוש בסכיני הגילוח הרגילים ועברתי לסכיני גילוח ״כמו פעם״. באותה התקופה גיליתי את Thomas Clipper, שהיא חברה שמייצרת מוצרים לגילוח (כבר לא נעים לי לכתוב את זה, אבל… כן גיליתי בקיקסטרטר).
לנסיעות של כמה ימים, בהם ברור לי שאצטרך להתגלח אני לוקח את ה-Travek Razor שמתפרק לארבעה חלקים ונכנס לקופסה בגודל של קופסת גפרורים. בנוסף אני אני מסתובב עם קערת עץ ליצירת הקצף, שמן לפני גילוח ומברשת של Executive Shaving וסבון בשפופרת של St James. לסיום גילוח אני משתמש בבושם של St James.

לרכישת הסכין לחצו כאן

מתאים: לנסיעה מעל 48 שעות.
נכנס: מזוודת יד. בלי תערים, או למזוודה למטוס אם תער (אפשר לקנות תערים במקומות רבים היום אז תלוי בכם איך נוח להם להתעסק עם זה).

הייפר דרייב לטעינה וחיבורים, ואנקר פאוור פורט לטעינה במלון
ה-Hyper Drive 7.5w USB-C Hub הוא מתקן מעולה ורב שימושי. הוא יכל לטעון בצורה אלחוטית מכשירים התומכים באפשרות הזו והוא מהמכשירים החזקים בשוק. בנוסף ניתן לחבר אליו כרטיס צילום, חיבור של HDMI, אינטרנט ו3 USB.
במלון אני מחבר את ה- Anker PowerPort 50-60Hz שמאפשר לטעון ארבע מכשירים ב-USB רגיל ואחד ב-USB C. החיבורים הרגילים תומכים ב 2.4a והמכשיר יודע לחלק בצורה חכמה את הטעינה כדי למקסם אותה בהתאם למכשיר.

לרכישת המטען האלחוטי לחצו כאן

לרכישת המטען השולחני לחצו כאן

מתאים: לנסיעה מעל 48 שעות.
נכנס: מזוודת יד.

תיק Nomadic 40L Trave Bag

תיק נוסף שרכשתי מקיקסטרטר. הוא בגודל של טרולי למטוס ונכנס לתא מעל המושב. אני אוהב את התיק הזה לנסיעות כי יש לו תא גדול לבגדים וציוד במרכז, תאים לנעליים, ולמטענים, כבלים וכדומה. יש לו המון כיסים, יש לו תא מיוחד לביטול RFID, נרתיק למחברות ועטים אם צריך, תא ללפוטופ ולטאבלט. אפשר לשים את התיק על הגב או לשנות את הרצועות ולקחת אותו כמו תיק צד.
זה לחלוטין התיק שלי לכל נסיעה ארוכה.

לרכישת התיק לחצו כאן

מתאים: לנסיעה מעל 48 שעות.

לסיכום

זה הציוד הקבוע איתו אני נוסע והקווים המנחים לפיהם אני אורז. הרשימה הזו שרתה אותי בשנים האחרונות. כך שאני יודע שהיא עובדת. אני מקווה שהיא תעזור לכם.
בכל מקרה אדאג לעדכן את המידע כאן בכל פעם שאעדכן את הרשימות שלי.
אם יש לכם טיפים אשמח להוסיפם.


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: